Manifest kedry

Kedra - pův. filozoficko teologický pojem. Pojem Kedra vznikl 11.6.2005 v oblasti Ritov. Za jeho vznikem stojí čtveřice pánů - rádoby teologů *neuroteologů*, filozovů, mystiků *mykomystiků*, úzkostilvců, osvícenců, schizofreniků a především kafkou posedlých. Kedra se objevila během večera snad i noci, mimo jiné během pojídání posvátného guláše *posléze zvaného Kedra guláš, ne všichni se pojídání účastnili!*. Nejstarší fragment zachycující zprávu o Kedře se zachoval v pozůstalosti letce Dona Quijota, který ve chvíli euforie neváhal a zapsal *do vydání Sartrových povídek*:

„Jak vlastně vypadá kedra?
Kedra.
Kedra vole.
Televize je Kedra.
Tahle knížka je Kedra.
Polštář je Kedra.
Všechno je Kedra.
Kedra nás všechny prostupuje.“

Kedru nelze zachytit slovy. Jde o všetvořící a všeprostupující princip, který je možné spatřit ve chvíli nejvyšší citlivosti. Jejími vedlejšími vnějšími projevy je intenzivní světlo, zářící a zhmotnělé předměty, ve všem lze spatřovat vše, každý podnět je všezahrnující. Mystik při je při setkání s Kedrou zcela paralyzován, vydrží neustále sledovat sebemenší záchvěv, který ho zcela naplňuje. Vnitřními příznaky setkání s Kedrou je nekontrolovatelný smích, volání slova Kedra, slintání a neustálá touha kouřit.

Profanace kedry

Bohužel Kedra velmi záhy zprofanovala. Mnoho lidí začalo tento výraz používat, aniž by měli sebemenší ponětí o jeho významu. Je vskutku nechutné pro diváka pojídání Kedra guláše, spatřit mladé dívky, jak se oslovují „ty kedro“